11 класс

Домашнє завдання на 30.10.2020
Перегляньте 2 відео.

Перегляньте відео


Провідні країни Азії та Африки/Провідні галузі економіки
Місце у рейтингу за показником ВВП
Керівництво держави сьогодні
1 видатна особа (2 пол XX – початок XXIст), стисла характеристика, чому саме вона
Новина останніх днів
Японія

Китай

Індія

Південно-Африканська Республіка


Домашнє завдання на 10.05.
Підготовка до тестів за темами «Перебудова. Проголошення незалежності України», «Незалежна Україна»
Знати сутність та дати таких подій:
Конфлікт через острів Тузла (2003)
Вступ України до Світової Організації Торгівлі (СОТ)
Надання Томоса Православній Церкві України
Запровадження національної валюти
Помаранчева революція
Революція гідності
Революція на граніті
Ухвалення Конституції України
Закон про мови УРСР (1989) Державна мова УРСР – українська
Заснування Збройних сил України
Підписання угоди про асоціацію з ЄС
Акт проголошення незалежності України
Всеукраїнський референдум
Всесоюзний референдум щодо збереження СРСР
Спроба державного перевороту в СРСР
Закон про економічну самостійність
Обрання Л Кучми президентом України (вперше)
Початок співпраці з ОБСЄ (1992)
Декларація про державний суверенітет
Затвердження державної символіки (1992)
Створення Співдружності незалежних держав
Установчий з’їзд Народного Руху України + «Живий ланцюг»
Чорнобильська катастрофа
1000-ліття хрещення Русі
Скасування Статті 6 Конституції СРСР (1990)
Перші альтернативні вибори в СРСР
Поняття:
Волонтери
Кіборги
Небесна сотня
Сепаратизм
Приватизація
Тіньова економіка
Корупція
Анексія
Люстрація
Плюралізм
Суверенітет
Гласність
Депопуляція
«Народна Рада»
Інфляція
Поліконфесійність
Персоналії:
Л Каденюк
Б. Єльцин
С Шушкевич
Л Кравчук
М Горбачов
В Масол
І Плющ
П Шелест
М Підгорний
В Щербицький
І ІвашкоДомашнє завдання на 8.05.2019
1) Переглянте відеоДомашнє завдання з курсу "Людина і світ"
(11 - Б на 3.05; 11 - А на 4.05)

Практичне заняття «Аналіз медіатексту»
Завдання
1. Визначте, чи фейкові новини, яким чином можна перевірити їх правдивість?
1) Білорусь відмовляється від своєї грошової одиниці та переходить на російський рубль
2) Облрада Закарпаття проголосувала за приєднання до Угорщини
3) У Києві перекрито рух транспорту по вулиці Хрещатик
4) Співак Елтон Джон виступить з концертом у Донецьку
5) Мобільні оператори підвищили плату за дзвінки в межах країни вдвічі
6) Стипендії одержуватимуть лише малозабезпечені студенти
7) На території Донецької області заборонено продавати спиртні напої особам у військовій формі
8) «Укрзалізниця» запускає нічний експрес «Київ-Маріуполь»
9) Вулицю Фрунзе в Києві перейменували у Кирилівську
10) З наступного місяця доступ у Фейсбук буде коштувати 3 долари на місяць
2. Проаналізуйте 2 медіатексти, (нижче) відповівши на запитання:
1) Яку позицію (ідею) захищає чи доносить автор?
2) До якої аудиторії звертається автор?
3) Ваша позиція до інформації (корисна чи некорисна, цікава чи нецікава, шкідлива чи ні … )
4) Чи довіряєте ви інформації? Які є ознаки достовірності?
5) Чи можна вважати наданий медіатекст «джинсою»? Якщо так, вкажіть вид та зазначте можливих замовників.
3. Створіть невеличку новину про життя вашого  класу. Дотримуйтесь таких правил:
1) Продумайте заголовок, він поаинен бути зрозумілим, коротким і привертати увагу
2) В основному тексті ви маєте дати відповідь на питання: «Що? Де? Коли? Як? Чому?»
3) Намагайтесь надати більше фактів, аніж суджень
Медіатексти
1
На Филиппинах в теле погибшего кита нашли 40 килограммов пластика
На побережье Филиппин обнаружили тело погибшего молодого кита, внутри которого оказалось около 40 килограммов пластика (это почти 1/10 от веса млекопитающего).
Вес кита — около 500 килограмм, длина — 4,5 метра. Он был найден на побережье в городе Мабини. Это необычно большой объем мусора в теле животного. Ученые, присутствовавшие  при вскрытии,  называют  это скопление  худшей коллекцией пластика внутри животного, которое  когда-либо видели. Пластик, изъятый из тела кита, в некоторых местах был настолько компактно упакован, что напоминал по плотности кирпич.
Киты глотают пластиковые пакеты, поскольку он приносит им ощущение сытости, однако не доставляет питательных веществ. Таким образом, они становятся медленнее и уязвимее для хищников. Убрать пластик из организма они не могут.
Согласно исследованию 2015 года, от пяти до 13 миллионов тонн пластиковых отходов попадают в океан. Филиппины — третья по величине страна по поставке пластика.
Это не первый случай, когда в телах китов находят пластиковые пакеты. В теле кита, найденного в Испании в феврале, нашли 29 килограммов пластика. В Таиланде в июне 2018 года кит проглотил восемь килограмм мусора, в Индонезии в ноябре того же года — шесть килограммов.
 2
Селфі з бюлетенем: Чи зможуть українці фотографуватися на виборчих дільницях
Чимало молоді підуть на вибори, щоб зробити селфі. Але поліція вже лякає їх тюрмою, хоча в окремих кандидатів прямо закликають до селфі у кабінках
Радник глави МВС Ігор Варченко на брифінгу в Києві нагадав українцям, що фотографувати свої бюлетені під час волевиявлення вони не мають права. І окремо наголосив: "Жодних селфі в кабінках". 
Варченко послався на статтю 159-ту ККУ "Порушення таємниці голосування". За нею виборець, який продемонстрував своє волевиявлення, може бути притягнутий до відповідальності у вигляді обмеження волі терміном від одного до трьох років. Можна також відбутися штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 - 17000 грн). І якщо проведення екзит-полів чи банальна розмова з друзями та дружиною про своє голосування під неї не підпадають, то селфі в кабінці, згідно із практикою інших виборів, може свідчити, що громадянин продав свій голос. А фотографія бюлетеня, навіть креативна - доказ для замовника. Бо на фотці бюлетеня буде продемонстрований кандидат, за якого українець віддав власний голос. 
Але що ж робити молодому чи звичайному українцю, який на вибори 31-го березня хоче йти виключно заради фоточки в Instagram чи "Фейсбук"? На YouTube каналі головного фаворита соцопитувань - кандидата Володимира Зеленського, який зробив ставку на залучення молодих людей і робить спроби витягнути їх на дільниці, прямо говорять, що вибори - це можливість зробити селфі. "Уявіть, що виборча кабінка - це ліфт. Зробіть там селфі", - йдеться у ролику на каналі "Зе!Президент".


Домашнє завдання на 24.04.2019

Домашнє завдання на 29.03.2019
Ознайомтесь з інформацією та виконайте завдання до контурної карти
Європе́йський Сою́з (ЄС)  економічний та політичний союз 28 незалежних держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейської економічної спільноти (ЄЕС), які складались з шести країн у 1957 році: Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Бельгія і Люксембург.
Крім тих, що перераховані вище, країни Євросоюзу представлені також: Данією, Ірландією і Великобританією (приєдналися в 1973 році); Грецією (увійшла до складу ЄС в 1981 році); Іспанією і Португалією (отримали членство в 1986 році); Австрією, Фінляндією та Швецією (приєдналися в 1995 році); Угорщиною, Кіпром, Латвією, Литвою, Мальтою, Польщею, Словаччиною, Словенією, Чехією та Естонією (були прийняті в ЄС у 2004 році) Болгарією та Румунією (стали членами ЄС у 2007 році); Хорватією (приєдналася в 2013 році).
У сучасному вигляді існує на основі Маастрихтського договіру, чинний з 1 листопада 1993.
Юридично в ЄС не виділено столиці, але де-факто таким є місто Брюссель, де базуються більшість інституцій Європейського союзу.
В ЄС діє єдиний ринок через стандартизовану систему законів, що діють у всіх державах-членах. У Шенгенській Зоні (до складу якої входять 22 держави-члени та 4 держави, що не є членами ЄС) паспортний контроль відмінений. Політика ЄС спрямована на забезпечення вільного руху людей, товарів, послуг та капіталу, законодавчих актів про спільні питання справедливості та підтримки спільної торгової політики, сільського господарстварибальства та регіонального розвитку.
1 січня 2002 року до готівкового обігу була введена єдина грошова одиниця ЄС  євро. Станом на 2017 рік, євро перебуває в обігу на території 19 країн-членів ЄС. Велика Британія та Данії вирішили відмовитись від введення євро на своїй території, усі інші країни раніше чи пізніше зобов'язані приєднатися до Єврозони.
Для вступу до Євросоюзу країна-кандидат повинна відповідати Копенгагенським критеріям, вони вимагають, щоб в державі дотримувалися демократичні принципи, принципи свободи і пошани прав людини, а також принципи верховенства права. Також в країні має бути конкурентоздатна ринкова економіка
Є п'ять офіційних країн-кандидата на вступ до Європейського союзу: Албанія, Македонія, Сербія, Туреччина та Чорногорія. 
Європейський Союз і Україна
Угода про асоціацію з Європейським Союзом — договір між Європейським Союзом (ЄС) та державою — не членом ЄС, що створює рамки для співпраці між ними. До областей співпраці зазвичай належать розвиток політичних, торговельних, соціальних, культурних зв'язків та зміцнення безпеки.
Зазвичай ЄС укладає угоду про асоціацію в обмін на зобов'язання політичних, економічних, торговельних або судових реформ у країні. Натомість країна-підписант може отримати безподатковий доступ до деяких, або й усіх ринків ЄС, сільськогосподарської продукції тощо, а також фінансову чи технічну допомогу. 
Внаслідок політики розширення, ЄС отримав спільні кордони з Україною 1 травня 2004, коли до союзу приєдналися десять країн, у тому числі ПольщаУгорщинаСловаччина1 січня 2007 до Європейського Союзу приєднався ще один сусід України — Румунія
Протягом багатьох років правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 14 червня 1994 (набула чинності 1 березня 1998). Ця угода започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань. Крім того, укладено низку галузевих угод та документів міжнародно-правового характеру, згідно з якими здійснюється співробітництво між Україною та ЄС. Україна співпрацює з ЄС в рамках проекту «Східне партнерство», одним із завдань котрого є підготовка до вступу України до Європейського Союзу.
В листопаді 2013 на саміті східного партнерства у Вільнюсі очікувалось підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, 9 листопада в Росії відбулася таємна зустріч президентів Януковича і Путіна, зміст якої залишається невідомим. Після цього українська влада різко змінила риторику і 21 листопада 2013 Кабінет Міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом.
Внаслідок цього, по всій Україні розпочались масові акції протесту. Вже після закінчення Євромайдану, 21 березня 2014 підписана політична частина угоди асоціації з Європейським Союзом. Економічну частину угоди було підписано 27 червня 2014.
Що цінного має Україна для Європи?
Транзитне положення між Європою і Азією, природні і людські ресурси, науково-технічний, інтелектуальний потенціал, культура, традиції, релігія
Які проблеми має Україна?
Корупція, недосконалість правової системи, економічна відсталість, неконкурентноспроможність підприємств, соціальна нестабільність, відсутність середнього класу, позаблоковість (не є членом НАТО)
Які можливості з’являться у українців у разі вступу до ЄС?
Демократична політична система, модернізація правового поля, прозорість національного законодавства, поглиблення культури демократії і поваги до прав людини, підвищення рівня життя і добробуту, європейські стандарти особистої безпеки, освіти, охорони здоров’я, якість інформації, екології, вільний рух праці.
Які існують загрози та упередження щодо інтеграції?
Погіршення відносин з пострадянськими державами, загроза участі українських військових у гарячих точках планети, розміщення на території України воєнних баз НАТО, втрата національної самобутності

Завдання до теми «Європейський Союз»
На контурній карті позначте
1) Зверху на контурній карті напишіть дату створення ЄС (чинність Маастрихтського договору);
2) Держави-члени ЄС зафарбуйте певним кольором чи штриховкою та підпишіть
3) Перші 6 держав ЄС позначте цифрою 1
4) Позначте місто-столицю ЄС
5) Внизу на контурній карті напишіть дату введення в обіг євро, назви двох держав, що відмовились від євро підкресліть
6) На території України зазначте рік підписання угоди про асоціацію з ЄС

7) На зворотньому боці зазначте власну думку, чи потрібна Україні євроінтеграція? Аргументуйте.
Контурна карта https://drive.google.com/file/d/1GW4GAKnJG8egLiA_wnaBApXIqIgFWjUB/view?usp=sharingД З на 15.03.2019
 Питання дл фільму "Розщеплені на атоми"
Перегляньте фільм  з 4 хвилини https://1plus1.ua/rozsepleni-na-atomi/video/rozsepleni-na-atomi 
та дайте відповіді на такі питання
1.Який подвиг здійснив Василій Ігнатенко та його колеги?
2 Одне з найбрудніших місць сучасної Прип’яті, чому?
3 Чому найбільше дісталося медикам?
4 Місце у лікарні, куди ніколи не водять екскурсії
5 Як провели  26 квітня 1986 року  мешканці Прип’яті?
6 Який запит першим подав керівник Чорнобильської АЕС В.Брюханов голові урядової комісії на ранок 26 квітня
7 Через скільки годин після аварії було прийняте рішення про евакуацію?
8 На скільки днів, за думкою мешканців Прип’яті, вони покидали свої домівки?
9 Чим закидали палаючий кратер реактора (графіт) з повітря в перші дні після аварії?
10 Яку подію назвали «парадом смерті»?
11 Завдання, що стояло перед ліквідаторами-шахтарями з Донеччини?
12 Скільки тривала зміна шахтаря-ліквідатора? Як зменшували руйнівний вплив радіації?
13 Через який час після аварії до мешканців СРСР звернувся генеральний секретар ЦК КПРС?
14 Для чого Горбачов зібрав родичів помираючих ліквідаторів?
15 Яка задача стояла перед солдатами восени 1986 року на ЧАЕС, скільки часу вони могли перебувати на даху?  
16 Куди поділись речі з квартир мешканців Прип’яті?
17 Як склалась доля директора ЧАЕС В. Брюханова?
18 Кого поховали поряд з могилою сержанта-пожежника Василія Ігнатенко?

19 Куди ведуча пропонує їздити президентам у роковини чорнобильської катастрофи?Д З на 13.03.2019
Підготуйтесь до тестів за темою "Україна в період загострення кризи радянської системи" § 19-25
Знати дати таких подій:
Хронологічні межі періоду "Застій"
Зміна політичного керівництва в УРСР (І секретарем ЦК КПУ стає В Щербицький); масові арешти дисидентів
"Косигінська реформа"
Прийняття Конституції УРСР
Утворення Української Гельсінської групи
Усунення М Хрущова
Характеризувати:
"Косигінську реформу"
Стан народного господарства
Етносоціальні процеси
Конституцію
Причину появи, діяльнівсть та програму Української Гельсінської Спілки
Особливості дисидентського руху, знати напрями (течії)
Персоналії:
П Шелест
В Щербицький
Л Брежнєв
В Стус
М Руденко
П Григоренко
О Антонов
В Івасюк
В Марченко
С Параджанов
В Чорновіл
О Гончар
О Кіріченко
Поняття:
Екстенсивний шлях розвитку господарства
Інтенсивний шлях розвитку господарства
"Самвидав"
"Розвинутий соціалізм"
Номенклатура


Д З на 1.03.2019
Підготуйтеся до диктанту. Ознайомтесь з біографіями 3-х видатних українських дисидентів + повторіть біографію Л. Лук'яненко

Василий Стус

(1938 – 1985)
Поэт, преводчик, общественный деятель, герой Украины (2005)
- Родился 6 января в Винницкой области в семье крестьянина (по паспорту 8 января – мать не хотела дразнить советскую власть совпадением с религиозным праздником)
- В 1940 семья на постоянное жительство переезжает в г. Сталино (отец устроился на химзавод)
 - Учился в Донецком пединституте на историко-филологическом факультете (закончил с красным дипломом)
- После службы в армии работал учителем украинского в школе Горловки
- Учился в аспирантуре Академии Наук УССР: активно публиковался, занимался переводами с английского, немецкого, испанского (Гёте, Киплинг, Лорка)
- За то, что присоединился к протесту против ареста шестидесятников (1965), был исключён из аспирантуры, с тех пор в печать не прошло ни одно из его стихотворений, не смог он устроиться ни учителем, ни литературным сотрудником, ни журналистом. Пришлось работать кочегаром, метростроивцем, инженером.
- Участвует в протестах против ареста Ивана Свитличного, был одним из тех, кто подписал «Письмо-протест 139-ти»; публично обвиняет КГБ в убийстве художницы и диссидентки Аллы Горской.
- В 1972 В. Стус арестован за антисоветскую агитацию и пропаганду, приговор – 5 лет лагерей и 3 года ссылки (после освобождения на свободе пробыл лишь 8 месцев)
- Второе заключение – 10 лет лагеря особого режима и 5 ссылки поэт получил за председательство в 1979-1980 в Украинской Хельсинской Спилке
- Умер в карцере  в 1985 от сердечного приступа – на второй день «сухой» (без употребления воды) голодовки (в карцер был брошен за то, что днём лёг на нары в одежде). Похоронен был в безимянной могиле на лагерном кладбище
- В 1989 останки поэта были перевезены на родину и перезахоронены в Киеве
- В 2005г «за несокрушимость духа, жертвенное служение Украине и национальной Идее, высокие гуманистические идеалы творчества» президент Украины Виктор Ющенко посмертно присвоил В. Стусу звание Героя Украины
- В 1985 году, находясь в заключении, был выдвигаем на звание лауреата Нобелевской премии по литературе, однако умер раньше, чем вопрос о её присуждении мог быть рассмотрен

Петро Григоренко

Радянський генерал, який став дисидентом
Брав участь у радянсько-німецькій війні у 1941–1945 роках.
У 1945-1961 рр. - викладач Військової академії імені Фрунзе (Москва).
У 1961 року Григоренко виступив на партконференції Ленінського району м. Москви проти нового культу – культу Хрущова.-   1964 року Петро Григорович був направлений на примусове "лікування" в Ленінградську спеціальну психіатричну лікарню, того ж року позбавлений усіх нагород, пенсії, розжалуваний у рядові та виключений з партії.
Починаючи з 1968 року, ініціював дискусії про необхідність надати дисидентському рухові, що виникав, організаційної форми. Був гарячим прихильником створення правозахисного комітету. 1968 р. був присутній на демонстрації кримських татар на Старій площі перед будинком ЦК КПРС і зажадав, щоб його затримали разом із ними. Влітку 1968 збирав дані про порушення прав кримських татар, які намагалися повернутися в Крим із місць заслання, підготував інформацію про це для західних кореспондентів.
1969 був заарештований у Ташкенті і був визнаний неосудним. 1970 був спрямованимйна примусове лікування в психлікарню. 1974 Московський міський суд виніс ухвалу про припинення примусового лікування.
Петро Григоренко, як ніхто інший, порушив питання про національне гноблення в СРСР. Його виступи на захист євреїв, месхів, вірмен, німців, чеченців та багатьох інших, його боротьба за право корінних мешканців Криму жити на рідній землі зробили його не тільки героєм волелюбного кримськотатарського народу, а й перетворили Петра Григоренка у символ боротьби за справжню рівноправність народів.

У  листопаді 1977 Г. одержав дозвіл на піврічну поїздку у США для лікування і виїхав з СРСР. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1978 був позбавлений радянського громадянства "за дії, що ганьблять звання громадянина СРСР". Дізнавшись про це, дав у Нью-Йорку прес-конференцію, де сказав, що це – найсумніший день у його житті: "Мене позбавили права померти на Батьківщині".

Микола Руденко

Микола Данилович Руденко народився в селі Юр'ївка Олександрівського р-ну Луганської області в сім'ї шахтаря.
Навчання на філологічному факультеті Київського університету було перерване війною, з якої повернувся тяжко пораненим. Протягом року лікувався у госпіталі.
Протягом п'ятдесятих вийшло у світ сім збірок його поезій і романи "Вітер в обличчя" та "Остання шабля".
Та під кінець 60-х доля письменника різко змінюється. Настає прозріння. З кола шанованих владою поетів він раптом переходить до дисидентів, стає критиком епохи "розвинутого соціалізму". М. Руденко пише до керівних партійних органів листи, в яких критикує позірні досягнення як економіки, так і політики комуністичної держави. Невдовзі утворює Українську Групу Сприяння Виконанню Хельсінських Угод*.
Свої роздуми про загибель, яка насувається на радянське суспільство, письменник викладав у листах до керівних органів країни, прагнув опублікувати у пресі. Та даремно було чекати хоча б якогось порозуміння у "власть імущих". Їхні переконання затверділи як бетон, вони й гадки не мали, що можна мислити якось інакше, ніж вони. А всякі пропозиції щодо реформувань системи сприймали виключно як злочин, як замах на їхню владу.
Спостерігаючи абсолютну зневагу до своїх пропозицій, письменник починає активно діяти на іншому фронті суспільного життя: у листопаді 1976 року разом з Олексою Тихим та Левком Лук'яненком підписав тексти двох правозахисних документів: "Декларацію Української Громадської Групи Сприяння Виконанню Хельсінських Угод" та "Меморандум № І". Наступного року письменника заарештовують, і 27 червня Миколу Руденка й Олексу Тихого судять у місті Дружківці, об'єднавши їхні справи в одну. Чому суд відбувся саме в Дружківці? Можливо тому, що саме тут мешкав і працював правозахисник О. Тихий? Вірогідніше, керівництво України боялося реакції столичної громадськості на цю злочинницьку розправу над патріотами.
Судилище в Дружківці одміряло поету сім років ув'язнення у тюрмі та в таборах і п'ять — заслання в райони Півночі. Ні в тюрмі, ні на виселці М. Руденко не припиняв писати. Його твори видаються за кордоном. Часто у віршах виринають спогади про рідний Донбас, його краєвиди, дороги, якими ще малим ходив поет:
Під кінець вісімдесятих, після закінчення терміну покарання, поет разом з дружиною, яка за підтримку ідей чоловіка теж перебувала у тюрмах, виїхав до Америки. Причиною виїзду тогочасна преса називала необхідність лікування. Та ясно було як Божий день—система хотіла позбавитись активного свідка і критика її неправедних діянь.
Україна кликала його додому. І він повернувся, бо без рідної неньки, яку так щиро оспівав у своїх поезіях і яку завжди усім серцем любив, жити не міг. Проголошене у віршах кредо кликало "летіти щирим душам до Дніпра", бо "живих і мертвих кличе Україна".

Із змінами в України на початку 90-х років суспільство починає усвідом —лювати значущість М.Д.Руденка як людини і митця, правдивість його письменницьких і філософських уроків. Наш земляк нагороджений найвищим званням держави Герой України, він став лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка та премії В.Винниченка. 


Лукьяненко Левко Григорьевич (1928 - 2018)
26 лет он провел в заключении, борясь с коммунистическим режимом СССР за свободу украинского народа
Родился 24 августа 1928 в Черниговской области. В 1958 г. окончил Московский государственный университет им. М. В.Ломоносова, юридический факультет. С 1944 г по 1953 служил в Советской армии 1949-1953 гг. - командир мотоциклетного взвода
С 1959 — работник адвокатуры Глинянского района Львовской области. Здесь он создаёт оппозиционный по отношению к советской власти «Украинский рабоче-крестьянский союз» («Українська Робітничо-Селянська Спілка»), выступавший за конституционное отделение Украины от СССР. В 1961 г. - арестован, приговорен за "измену родине и организационную деятельность" к смертной казни (после 72 дней в камере смертников приговор заменен на 15 лет заключения
С  1976 г. - освободился, поселился в Чернигове, работал электриком в Черниговской   детской больнице. В 1976 Левко Лукьяненко стал одним из основателей «Украинской хельсинкской группы». В следующем году он был снова арестован и приговорён к 10 годам тюремного заключения и 5 годам ссылки. В 1988 Левко Лукьяненко вышел на свободу. Таким образом он провёл 26 лет своей жизни в заключении.
30 марта 1990 Левко Лукьяненко был избран 54,00 % голосов (при 8 претендентах) депутатом Верховной рады Украины. Депутатом Верховной Рады избирался в 1994, 2002 и 2006. Таким образом, 4 раза становился депутатом Верховной Рады
29 апреля 1990 Левко Лукьяненко с группой своих соратников создал Украинскую республиканскую партию (УРП), главой которой он был избран. В 1991 он участвовал в президентских выборах. За него проголосовал 1 432 556 человек (4,49 %).
В 19921994 Левко Лукьяненко был послом Украины в Канаде.
2007 вышел из Верховной рады по собственному желанию.  • 19 апреля 2005 Левко Лукьяненко было присуждено звание Героя Украины— за несокрушимую волю, гражданское мужество и самоотверженность в отстаивании идеалов свободы и демократии, выдающийся личный вклад в становление и развитие независимого Украинского государства.Д З на 15.02.2019
Провідні країни Європи та Америки у 2 пол XX на початку XXIст

Провідні галузі економіки
Місце у рейтингу за показником ВВП
Керівництво держави сьогодні (президент, прем’єр-міністр)
1 видатна особа, стисла характеристика,чому саме вона
Новина останніх днів
США

Канада

Німеччина

Великобританія

ФранціяД з на 30.01.2019
Погані новини – тести будуть за двома темами: «Післявоєнна відбудова» та «Десталінізація» Але, з іншого боку, ви краще підготуєтесь до зрізу, а дехто - до ЗНО з історії України
Знати сутність та дати таких подій:
Голод
Входження Закарпаття до складу УРСР
Операція «Вісла»
Саморозпуск УГКЦ
Участь УРСР в установчій конференції ООН
Загибель Р.Шухевича
XX з’їзд КПРС
Створення раднаргоспів
Діяльність  Української робітничо-селянської спілки
Обрання П.Шелеста на посаду 1 секретаря ЦК КПУ
Входження Криму до складу УРСР
Вихід праці І. Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація
Роки перебування при владі М. Хрущова
Обрання О. Кириченко 1 секретарем ЦК КПУ
Поняття:
Дисиденти
Космополітизм
Ждановщина
Лисинковщина
Шістдесятники
відлига
Персоналії:
Л. Лук’яненко
П. Шелест
М. Хрущов
І. Дзюба
Й. Сліпий
Р. Шухевич
В. Симоненко
С. Лебедєв (стр 91)

Є. Патон (стр 91)

11-Б клас перегляньте обов’язково,, будь ласка, пункт 2 §16 (освта) БО ЧЕРЕЗ ДЕЯКИХ, ЯКІ ПОСТІЙНО ВІДВОЛІКАЮТЬ, я не встигла вам розповісти про зміни в освіті


Домашнє завдання на 25.01.2019
Перегляньте відео
Скандальная выставка авангардистов


Домашнє завдання на 21.12.2018
З §8-11 підручника з Історії України складіть тестові завдання
Умови:
9 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 3-х (питання повинні торкатися різних сфер (міжнародні відносини, економіка, голод, культура тощо)
1 завдання з використанням або пам'ятки (картина "Хліб" Т Яблонської) або портрету (Олесь Гончар, Йосип Сліпий, Роман Шухевич, Степан Бандера)
2 завдання на послідовність (в кожному по 4 події)
2 завдання на відповідність (діяч – його діяльність, подія – наслідок, поняття – визначення …)
Позначити правильні відповіді
Можна зробити в електронному вигляді й надіслати мені на пошту bezgodkovao@gmail.com

У завданнях обов’язково повинні бути дати, персоналії, поняття і терміни з програми ЗНО (дадається) Окрім них можна й інші, але ці обов’язково

Домашнє завдання на карантин
Заповніть, будь ласка, 4 схеми та таблицю за параграфами 8-9 в Історії України. Можете роздрукувати й заповнити.
Відновлення господарства
Промисловість
Сільське господарство
25% - …

1946-1950 - …

35,9% - …

90% - …

15% - …


80% - …

Відновилась діяльність …

Не вистачало …

Основна робоча сила ….

91, 85%


7% - …

Відновлення господарства
Промисловість
Сільське господарство
25% - …

1946-1950 - …

35,9% - …

90% - …

15% - …


80% - …

Відновилась діяльність …

Не вистачало …

Основна робоча сила ….

91, 85%


7% - …


Домашнє завдання на 5.12.2018 (11-А на 1.12.2018)
1. Перегляньте  фільм "Стіляги" http://kinokrad.co/259014-stilyagi.html
Повірте, вам сподобається!
2. Документальний фільм про Олімпіаду-80 "Больше, чем спорт" 2015
https://www.youtube.com/watch?time_continue=267&v=Sju-IZ7tNekДомашнє завдання на 14.11.2018
Опрацюйте текст підручника стр 148-153 та заповніть гугл-формуХрущёвское время (1953 – 1964)
Домашнє завдання на 9.11.18
Визначте стисло, які явища, події висміює, (висвітлює) кожен з анекдотів.
Якщо виникнуть труднощі, спитайте у батьків, бабусь.  Повірте, вони точно знають.
1
Посадил дед репку. Посадили дедку за репку, бабку за дедку, внучку за бабку, Жучку за внучку, кошку за Жучку, мышку за кошку. Мышку реабилитировали... посмертно.
2
На конкурсе на лучшую утварь для малогабаритной квартиры первое место занял ночной горшок ручкой внутрь.. 
3
При Сталине наша экономика оказалась на краю пропасти. С тех пор она шагнула далеко вперед.
4
Сын председателя колхоза спрашивает отца:
- Пап, что такое – кукуруза? Ты только о ней и говоришь…
- Ой, сынок, кукуруза – страшное дело: ее не посадишь – тебя посадят, ее не уберешь – тебя уберут…
5
- У нас полная свобода, - говорит американец, - я могу выйти к Белому Дому и кричать: «Долой Эйзенхауэра!»
- Подумаешь! – говорит русский – я тоже могу выйти на Красную площадь и кричать «Долой Эйзенхауэра!»
6
На ХХ съезде Хрущев перед своей исторической речью вдруг куда-то исчез, но через несколько минут появился и направился к трибуне. Его спрашивают:
- Где вы были, товарищ Хрущев?
- В мавзолей заглянул – пощупал у Сталина пульс на всякий случай!
7
Приехал Хрущев в колхоз и провалился в силосную яму. Один колхозник вытащил его оттуда. Хрущев:
- Только никому не говорите, что я туда упал.
- И вы, Никита Сергеевич, никому не говорите, что я вас вытащил.
8
- Хрущев – великий человек?
- Конечно. Сорок лет западные капиталисты пытались развалить нашу экономику и не смогли, а он один сумел менее, чем за десять лет!
9

! Хрущев со знатным иностранцем гуляет по Москве. Попадается нищий. Иностранец дает ему крупную купюру. Никита дает 25 копеек и говорит:
— Работать надо!
Тот отвечает:
— Никита Сергеевич! Так я после работы!

10

Хрущеву после смещения предложили возглавить онкологический центр. Никита Сергеевич:
— Но я же в этом деле ничего не понимаю!
— Ничего страшного. Вы же руководили сельским хозяйством — и хлеба не стало, займетесь онкологией, может быть, и рака не станет.

11

На приеме в американском посольстве посол США похвастался, что, дескать, есть у них в штате Алабама колдун — мертвых поднимает. Присутствующий на приеме В.М.Молотов невозмутимо отметил, что и в СССР есть замечательный спортсмен, который бегом обгоняет самолет. Н.С.Хрущев, прослышав про этот факт, вызвал к себе Молотова.
— Ты чего это, Михалыч, языком треплешь? А ну как потребуют предъявить чудо-спортсмена?
— Мы сначала потребуем, чтобы они своего некроманта предъявили.
— А если предъявят?
— Потребуем проверки, пусть подымет… Сталина, к примеру.
— А как подымет?
— Тогда ты, Никитка, не то что самолет — ракету обгонишь!

12


Пионерка спросила Хрущева:
— Дяденька, правду папа сказал, что вы запустили не только спутник, но и сельское хозяйство?
— Передай своему папе, что я сажаю не только кукурузу!Домашнє завдання на канікули
Перегляньте відео
1) "Битва за Севастополь" (2015) Фильм повествует о судьбе легендарной женщины-снайпера Красной армии, Героя Советского Союза, лейтенанта Людмилы Павличенко.
2) «Хроніка Української повстанської армії 1942 – 1954»


Домашнє завдання на 19.10.17
1) За сторінками 40-42 п.4; 43-47 п.1-2; 50-51 п.4 скласти Календар звільнень
Дата
Що звільнено
(1-й населенний пункт, регіони, великі міста)
1942
1943
1944
Назви операцій не потрібні
Обов’язково зазначити дату остаточного звільнення України
2) Виписати, що таке «Східний вал» стр 43
3) Окремо виписати особливості звільнення Києва стр 43-45
4) Виписати декілька речень про Корсунь-Шевченківську операцію (вона єдина є в ЗНО)


Виконайте домашнє завдання, будь ласка, на аркуші

Домашнее задание на 28.09.18
Подготовка к тестам по Второй мировой войне
С 11-Б часть понятий, дат мы разберём на уроке в пятницу (они выделенным цветом)

Даты таких событий:
Бомбардировка военно-морской базы Перд-Харбор
Тегеранская конференция
Ялтинская конференция
Потсдамская конференция
Начало ВМВ
Курская битва
Сражение у Эль-Аламейна
Открытие второго фронта
Подписание пакта о ненападении
СССР вступает в войну против Японии
Берлинская операция
Капитуляция Японии
Восстановление государственной границы СССР (март 1944г)
Начало и окончание советско-немецкой войны
Бомбордировки Хиросимы и Нагасаки
Дата создания ООН
Битва за Москву
Сталинградская битва
Битва у о. Мидуэй
Битва у о. Лейте
Вторжение СССР на территорию Польши
Пражская операция

Понятия:
Колоборационизм
Пакт о ненападении
Ленд-лиз
Холокост
Гетто
«Восточный вал»
«Барбаросса»
«Ост»
Праведники мира
ООН (высший орган, государства-основатели, члены Совета Безопасности, цели)
Сталинский приказ №227

Персоналии:
Эйзенхауэр
Паулюс
Черчилль
Трумен
Рузвельт

Де ГолльД. З. на 23.04
Перегляньте фільм https://www.youtube.com/watch?v=QTvgFOVB-Xs 

Василий Стус
(1938 – 1985)
Поэт, преводчик, общественный деятель, герой Украины (2005)
- Родился 6 января в Винницкой области в семье крестьянина (по паспорту 8 января – мать не хотела дразнить советскую власть совпадением с религиозным праздником)
- В 1940 семья на постоянное жительство переезжает в г. Сталино (отец устроился на химзавод)
 - Учился в Донецком пединституте на историко-филологическом факультете (закончил с красным дипломом)
- После службы в армии работал учителем украинского в школе Горловки
- Учился в аспирантуре Академии Наук УССР: активно публиковался, занимался переводами с английского, немецкого, испанского (Гёте, Киплинг, Лорка)
- За то, что присоединился к протесту против ареста шестидесятников (1965), был исключён из аспирантуры, с тех пор в печать не прошло ни одно из его стихотворений, не смог он устроиться ни учителем, ни литературным сотрудником, ни журналистом. Пришлось работать кочегаром, метростроивцем, инженером.
- Участвует в протестах против ареста Ивана Свитличного, был одним из тех, кто подписал «Письмо-протест 139-ти»; публично обвиняет КГБ в убийстве художницы и диссидентки Аллы Горской.
- В 1972 В. Стус арестован за антисоветскую агитацию и пропаганду, приговор – 5 лет лагерей и 3 года ссылки (после освобождения на свободе пробыл лишь 8 месцев)
- Второе заключение – 10 лет лагеря особого режима и 5 ссылки поэт получил за председательство в 1979-1980 в Украинской Хельсинской Спилке
- Умер в карцере  в 1985 от сердечного приступа – на второй день «сухой» (без употребления воды) голодовки (в карцер был брошен за то, что днём лёг на нары в одежде). Похоронен был в безимянной могиле на лагерном кладбище
- В 1989 останки поэта были перевезены на родину и перезахоронены в Киеве
- В 2005г «за несокрушимость духа, жертвенное служение Украине и национальной Идее, высокие гуманистические идеалы творчества» президент Украины Виктор Ющенко посмертно присвоил В. Стусу звание Героя Украины

- В 1985 году, находясь в заключении, был выдвигаем на звание лауреата Нобелевской премии по литературе, однако умер раньше, чем вопрос о её присуждении мог быть рассмотренНемає коментарів:

Дописати коментар